İflas etti… İflas başvurusunun ardından promosyonu araştırıyor! Köklü geçmişe sahipti, yüzlerce restoranı vardı

Şirketin iflas başvurusunun ardından, “sonsuz karides” promosyonuyla ilgili bir iç soruşturma başlatıldı. Bu promosyon, 11 milyon dolarlık bir zarara katkıda bulunmuştu. İç soruşturma, restoran zincirinin Florida’da iflas koruması için başvuruda bulunmasından hemen sonra geldi. Red Lobster, çoğunluk hissesine sahip olduğu Thai Union’ın mali sıkıntıya yol açan kararlarını da araştırıyor.

Red Lobster, “sonsuz karides” promosyonunu başlangıçta geçici bir promosyon olarak sunmuştu. Ancak bu promosyon, bazı restoranlarda karides kıtlığına neden oldu. Şirketin ekmekli karides tedarikçilerinden bazılarıyla olan sözleşmelerini feshetmesi ve Thai Union’ın tek tedarikçi haline gelmesi de işleri karmaşık hale getirdi.

Red Lobster, mali zorlukları kötü yönetim, yüksek enflasyon, sürdürülemez kira maliyetleri ve artan rekabetle bağlantılı görüyor. Bu zorluklara yanıt olarak, 2023 yılında 76 milyon dolar net zarar bildirdi ve maliyet tasarrufu önlemi olarak 93 restoranını kapattı.

Red Lobster, düşük performans gösteren bazı satış noktalarını kapatmayı ve kalan restoranları bir kredi konsorsiyumuna satmayı planlıyor. Uluslararası alanda önemli bir oyuncu olan Red Lobster, yaşadığı mali sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışıyor ancak belirsiz bir gelecekle karşı karşıya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x