Dilan Polat Çorlu Yolcusu: Sıla Doğu, Nihal ve Bahar Candan Kardeşlerle Beraber Silivri’de Kalacak

Kara para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla tutuklanan Dilan ve Engin Polat’ın birçok aile üyesi de onlarla beraber cezaevine girmişti. Geçtiğimiz gün,  Engin Polat’ın soruşturmada tutuklu bulunan diğer erkek mahkumlarla birlikte başka cezaevine sevk edildiğini öğrenmiştik. Dilan Polat’ın da Silivri Cezaevi günlerinin bittiği ortaya çıktı.

Kısa süre içerisinde servet sahibi olan ve yaşadıkları yükselişle önce halkın sonra da devletin dikkatini çeken Dilan ve Engin Polat, aile üyeleriyle beraber kara para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla önce gözaltına alınmış, ardından da tutuklanmıştı.

Dilan ve Engin Polat’la beraber tutuklanan 10 suçlu önce Silivri Cezaevi’ne gönderilmişti ve günlerdir de oradaydılar.

Fakat dün yeni bir gelişme yaşanmıştı ve Engin Polat’ın soruşturmada tutuklu bulunan diğer erkek mahkumlarla birlikte başka cezaevine sevk edildiğini öğrenmiştik.

Engin Polat ve babası Sezgin Polat, Çorlu Cezaevi’ne, Engin Polat’ın erkek kardeşi Alper Kürşat Polat ile Avukat ve Mali Müşavir Ahmet Gün’ün akrabası Zekayi Tepe Kocaeli Cezaevi’ne, Engin Polat’ın kuzeni Can Polat, amcası Halit Polat ve dayısı Metin Yılmaz ise Dilan Polat’ın erkek kardeşi Can Doğu ile birlikte Tekirdağ Cezaevi’ne sevk edildi.

Az önce Emrullah Erdinç’in paylaşımıyla, Dilan Polat’ın da Silivri Cezaevi’ndeki günlerinin sona erdiği ortaya çıktı.

Normalde sevklerin Cezaevleri Genel müdürlüğü tarafından yapıldığını belirten Emrullah Erdinç, akşam saatlerinde Adalet Bakanlığından gelen bir yazı sebebiyle Dilan Polat’ın yüksek güvenlikle Çorlu Cezaevi’ne nakledildiğini açıkladı.

Candan kardeşlerle komşuluğu kısa süren, ablası Sıla Doğu’yla da ayrılık vakti gelen Dilan Polat, Çorlu Cezaevi’nde Engin’ine kavuşacak.

Ablası Sıla Doğu ise Candan kardeşlere komşuluk yapmaya devam edecek ve Silivri’de kalacak.

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x