Abdülkadir Selvi’den Erdoğan’a Çok Konuşulacak Sözler: “Duygusal Olduğunu Zannetmeyin”

Gazeteci Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Selvi, Erdoğan için ‘Duygusal olduğunu zannetmeyin’ dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail – Filistin hattındaki çatışmalara yönelik açıklamalarını ele aldı.

Partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında İsrail’e yönelik olarak “Hamas bir terör örgütü değil toprağını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur” gibi ifadeler kullanan Erdoğan, bununla birlikte Nazım Hikmet’ten ve birçok ünlü şairden alıntılar yapmıştı.

“Hüzünlüydü. Nasıl olmasın ki?” diye soran Selvi, devamında ise şunları kaydetti:

‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duygusal olduğunu zannetmeyin. Gazzeli çocukların vahşice katliamı karşısında gözyaşı döktüğünden kuşkum yok. Öldüğü zaman tanınsın diye çocukların isimleri kollarına yazılıyor. Bu vahşetin ötesi var mı? Ama Erdoğan bir devlet adamı. Savaşın bitmesi ve barışın tesisi için önerilerini sıraladı. İlk başta da ateşkesin sağlanmasını önerdi. Katliamlarını devam ettirmesi için İsrail’e sınırsız destek veren medeni Batı’ya rağmen Erdoğan ‘Barış’ dedi. (…)’  

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x