“10. Yıl Marşı’nı okumadı” tartışmasında Özcan Deniz’den videolu yanıt

Kuzey Kıbrıs’ta bir otelin 28 Ekim’de düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlamasında konser veren Özcan Deniz’in Cumhuriyet’in 100’üncü yılını kutlamadığı ve ‘10. Yıl Marşı’nı söylemeden sahneden indiği için yuhalandığı öne sürüldü. Seyircilerin durumu protesto ettiği görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

İddiaları yalanlayan şarkıcı, konserde yaptığı 100’üncü yıl konuşmasının videosunu paylaştı.

Özcan Deniz iddialara, “Konserde Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlamadığım koca bir yalan ve suikasttır’ sözleriyle yanıt verdi.

‘KOCA BİR YALAN VE SUİKAST’

Sosyal medya hesabından konser gecesi yaşananları anlatan Özcan Deniz şu ifadeleri kullandı:

“28 Ekim Kıbrıs Elexus Otel’indeki konserimde Cumhuriyet’imizin 100. yılını kutlamadığım koca bir yalan ve suikasttır. 30 Ekim’de setim başlıyor olmasına rağmen, Filistin’de yaşananlardan dolayı karalar içinde sahneye çıkmama rağmen, bu özel geceyi iptal ettirtmedim. Ömrümde bir kere daha yaşayamayacağım bu özel 100. yıl kutlamasında sahnede olmak ve coşkuyla kutlamak istedim. Konser kaydı yapılmadığı için görüntülere ulaşamıyorum. Fakat konsere gelen bine yakın izleyiciden birileri, ilk şarkıdan hemen sonra ve program sonunda yaptığım içi dolu, laf olsun diye değil gerçek duygularımı aktardığım uzun Cumhuriyet konuşmamı ve de kutlamamı kayıt etmiş ise yayınlamalarını rica ediyorum.”

“Finaldeki 10. Yıl marşını oku(ya)mamam tamamen benim ile şefimin birbirimizi yanlış anlamamızdan kaynaklı bir organizasyon kargaşasıdır” diyen Özcan Deniz, “Fakat kutlamamış değilim. Aksine içten ve de alkışlarla sürekli kesilerek yaptığım Cumhuriyet konuşmam ve de kutlamama gelen tüm izleyici şahittir. Kaydına ulaştığımda da paylaşacağım. Sevgiler” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x